Ripple’in XRP bugün yüzde 30’dan fazla düştü, zira kayıplar ilk 15 kripto para birimi boyunca görüldü.

Geçen yıl yüzde 35,000’den fazla toparlanan Ripple XRP fiyatı, 4 Ocak’ta 3.85 dolarlık rekor yükseldi. Ancak boğa koşusu sonraki günlerde soldu. Hafta sonu boyunca, XRP, bugün erken saatlerde psikolojik seviyenin altına düşmeden önce, 3.00 $ ‘dan yukarı doğru yuvarlak bir şekilde işlem görüyordu.

Piyasa değeri bazında dünyanın üçüncü büyük şifreleme oranı 2.34 $ seviyesinde işlem görüyor.

Bu düşüş, bugün en çok görülen 15 kripto döviz kuru arasındaki düşüşün yanı sıra geliyor. Diğer en çok kaybedenler ise, bitcoin Cash(% -17.5), litecoin ltc (% -12.9), cardano ADA (yüzde -8.68), NEM (yüzde -8) ve Stellar (yüzde 7).

Son 24 saatte görülen XRP’deki yüzde 30’luk düşüş belki de kriptokrasinin geleceği ile ilgili piyasadaki genel iyimserlikle çelişiyor. Örneğin, piyasa uzmanları, fiyatlar 6.80 $ ‘ın üzerine çıkarsa, XRP’nin bit eşininden daha büyük bir pazar payı elde edebileceğini belirtti. Ayrıca, Pugilist Ventures, XRP meteorik yükselişini bu yıl sürdürürse, Ripple’in uzun vadeli temellerinin cazip hale gelebileceğine inanıyor.

Dahası, çoğu yatırımcı XRP’ye önem veriyor çünkü yaratıcısı sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için büyük kurumlarla birlikte çalışıyor.

Ancak uzun vadeli temeller olumlu gözükse de, kısa vadeli teknik destek düşüş eğilimi gösteriyor.