ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Hong Kong merkezli bir şirket olan UBI Blockchain’in ticaretini durdurdu.

Bloomberg tarafından daha önce bildirildiği üzere, teknolojiyi kullanan bir ürün izleme sistemi geliştirdiğini açıklayan UBI, ABD mevzuatının verdiği bilgiye göre, bu sabah saat 9: 30’dan itibaren 22 Ocak’a kadar dondurulmuş hisse senetlerinin alım satımını yapacak. .

SEC, geçtiğimiz yıl MarketWatch’a göre fiyatının% 2,000’den fazla arttığını gördüğü şirketin hisse senedi çevresinde yaptığı kamuya açık dosyalama ve pazarlama faaliyetleriyle ilgili sorular nedeniyle ticareti durduracağını açıkladı.

Ajans açıkladı:

“Komisyon, (i) en azından Eylül 2017’den bu yana, UBIA tarafından, şirketin ticari faaliyetleri ile ilgili olarak Komisyon’a yapılan dosyalarda iddiaların doğruluğuyla ilgili sorular ve (ii) yakın tarihli, en azından Kasım 2017’den bu yana şirketin A Sınıfı hisse senetlerindeki alışılmadık ve açıklanamayan piyasa faaliyeti ”

UBI Blockchain, SEC’in dondurduğu hisse senetlerinin ticaretine son veren firma oldu. Ajans, geçtiğimiz birkaç ay içinde, açıklamalarının doğruluğuyla ilgili sorular arz ederek geçici olarak birkaç başka firmanın ticaretini durdurdu.

Bu hamle, belki de, teknolojinin ürün ve servislerine yöneldiğini söyleyen firmalardaki yatırımcılar arasındaki bir ilgi dalgasına tepki verdi. Yine de, bu ilgi kendi kendini düzenleyici kuruluş FINRA da dahil olmak üzere bazı pazar gözlemcilerinden gelen uyarılara yol açtı.