Bugünlerde Bitcoin fiyatının artmasıyla birlikte Bitcoin ve altcoin madenciliği oldukça popüler haleme geldi. Herkesin sorduğu herhangi bir cihaz almadan veya yatırım yapmadan madencilik yapabilir miyim? Ücretsiz para ödemeden Bitcoin madenciliği yapılabilir mi? gibi sorularınıza cevabımız “Evet” olacaktır. Nasıl mı? Deyayları aşağıdaki gibi

Ev ve iş yerinizdeki bilgisayarınızla herhangi bir yatırım yapmadan sadece bir uygulama yardımıyla madencilik yapmaya izin veren Minergate sitesinden bahsedeceğiz.

Bu sitede Bitcoin dışında; Bytecoin, Monero, ethereum ve Dash gibi altcoin’lerin madenciği de yapılıyor. Sitede yazının hazırlandığı tarih itibariyle en çok kar getiren coin Ethereum, site içerisindeki calculator kısmından bu bilgiler görülebilir.

Minergate kullanıcılarına iki temel madencilik hizmeti sunuluyor. Birincisi madencilik yazılımı indirerek madencilik yapmak, diğeri ise herhangi bir yazılım indirmeden tarayıcınız üzerinden madencilik yapmak. Bu hizmetler tamamen ücretsiz ve madenciliğe başlamak için yatırım yapmanız gerekmiyor.

Minergate‘in birinci özelliği işletim sisteminize göre indireceğiniz bir yazılımla, bilgisayarınız işlem gücü üzerinden madencilik yapmanıza olanak sağlaması. Madencilik yazılımı Windows, MAC, Ubuntu ve Fedora işletim sistemleri için uygun. Yazılımı indirmek için üye olmak gerekiyor, sonrasında ana sayfada yer alan Downloads linkinden program kolayca indirilip kurulabilir. Sonrasında ise yapmanız gereken yazılımı açmak ve hangi coin’i kazmak istiyorsanız onu seçmek. Yazılım hemen coin üretmeye başlayacak ve siz kapatmadığınız sürece çalışmaya devam edecektir.

Sitenin ikinci madencilik şekli ise, tarayıcı üzerinden herhangi bir program indirmeden kullanılabilen Web Mining özelliğidir. Web Mining‘i kullanmak için üye olduktan sonra ana sayfada yer alan Web Mining kısmına tıklayarak istenilen coin’in madenciliği başlatılabilir.

Aşağıda göreceğiniz resim Web Mining kısmından alınmıştır, burada yapmanız gereken sadece start tuşuna tıklamak. Kazanılan kripto paralar anında hesabınızda görülecektir.

Kişisel bilgisayarlarla madencilik kazançları oldukça düşüktür ve bilgisayarlarınızın ısınmasını sağlayarak cihazlara zarar verebilir. Yapılan bu aktiviteyi kripto para kazanmaktan çok bir deneyim olarak görmeniz daha doğru olacaktır.

Minergate KAYIT OL2 YORUMLAR